اعلام زمان بررسی جعبه سیاه سانچی

۱۳۹۶/۱۰/۲۶ سه شنبه
(0)
(0)
اعلام زمان بررسی جعبه سیاه سانچی
اعلام زمان بررسی جعبه سیاه سانچی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: محل استقرار جعبه سیاه نفتکش سانچی، چین است و پیش بینی می‌شود کل مراحل بازگشایی و رمزخوانی این جعبه سیاه سه ماه زمان ببرد.

به گزارش ایلنا، محمد راستاد در نشست خبری کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی با اشاره به وضعیت جعبه سیاه این نفتکش اظهار داشت: یکی از مستندات برای ارزیابی و بررسی دلایل سانحه، جعبه سیاه است که با حضور تمام ذینفعان، اطلاعات آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: محل استقرار جعبه سیاه نفتکش سانچی، چین است و پیش بینی می‌شود کل مراحل بازگشایی و رمزخوانی این جعبه سیاه سه ماه زمان ببرد.

راستاد در پاسخ به سوالی درباره خاموش بودن رادارها عنوان کرد: هیچ گونه مستندی در رابطه با خاموش بودن سیستم ردیاب وجود ندارد، این سیستم موقعیت کشتی را مشخص می‌کند، هر دو کشتی هم از این سیستم استفاده می‌کردند. جعبه سیاه وجود دارد و این را مشخص می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برای کمک‌رسانی خرید خدمت نکردید؟ چرا گفته می‌شود بحث محیط زیست برای چینی‌ها مهم است، گفت: ما در روزهای اول از سازمان‌های بین‌المللی خرید خدمت کردیم، از ژاپن ، کره ، سنگاپور درخواست کردیم . ماجرا در آب‌های کشور چین و دولت این کشور اتفاق افتاده است. آن‌چه که بیان شد و مطرح شد که محیط زیست برای چینی‌ها مهم‌تر از جان انسان‌ها بود درست نیست.

ادامه در سایت مرجع

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده