دوره آموزشی نرم‌افزار +STAR-CCM

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ دوشنبه
(0)
(0)
دوره آموزشی نرم‌افزار +STAR-CCM
دوره آموزشی نرم‌افزار +STAR-CCM

دوره آموزشی نرم‌افزار +STAR-CCM توسط انجمن مهندسی دریایی ایران و با همکاری موسسه رده‌بندی آسیا برگزار شد.

امروزه به دلیل هزینه های بالای روش‌های تجربی، محققین در حوزه های صنعتی، دانشگاهی و نظامی برای برآورد عملکرد سیالاتی کارهای خود از این نمونه نرم‌افزارها برای پیشبینی پاسخ طراحی بهره می گیرند. دینامیک سیالات محاسباتی به حوزه‌ای از علوم اطلاق می‌شود که در آن به کمک روش‌های عددی، معادلات حاکم بر سیال جهت پیش‌بینی میدان سیال حل می‌شوند. نرم‌افزارهای مختلفی از جمله کدهای تجاری و متن باز در این حوزه فعالیت دارند. عموم مراکز صنعتی بزرگ از دو نرم افزار Star-CCM+ و Fluent استفاده می‌کنند. در این بین، نرم افزار Star-CCM+ با جامعیت بیشتری که در حوزه مدلسازی چندفاز و احتراق دارد، محبوبیت رو به رشدی دارد.

 این نرم افزار که بر پایه الگوریتم حجم محدود کار میکند، دارای ماژول تولید شبکه بسیار قدرتمند است که توانایی تولید انواع شبکه 4وجهی، 6وجهی و چندوجهی را دارد. همچنین محیط نرم‌افزاری کاربرپسند(User Friend)امکان آماده‌سازی مدل را بسیار ساده می‌کند. برتری این نرم‌افزار در ماژول شبکه‌بندی( مش‌زدن) به‌گونه‌ای است که کاربر می‌تواند بخش بررسی استقلال از شبکه را با نرم‌افزار به‌راحتی انجام داده و بهینه‌ترین حالت شبکه‌بندی را به‌دست آورد.

دوره آموزشی STAR-CCM+

این دوره آموزشی که ویژه دانشجویان، محققان و صنعتگران دریایی برگزار شد شامل ارایه سر فصل‌های: آشنایی با مقدمات حل عددی، آشنایی و آموزش نحوه تولید هندسه‌های مختلف نرم‌افزار، آشنایی و آموزش نحوه تولید شبکه، مقدمه‌ای بر شرایط مرزی و انواع آن، آشنایی با مدل‌های توربولانسی، آشنایی با نحوه گرفتن خروجی‌های مختلف در نرم‌افزار و حل دو مثال تحلیل عددی بدنه شناور و پروانه در نرم‌افزار بود.

این دوره آموزشی در 24، 25 و 26 بهمن ماه در سالن  آموزش موسسه رده‌بندی آسیا برگزار شد. همچنین در پایان دوره از سوی انجمن مهندسی دریایی و موسسه رده‌بندی آسیا به شرکت‌کنندگان حاضر در دوره گواهی مربوطه صادر شد.جهت آگاهی و شرکت در دیگر دوره‌های آموزشی انجمن می‌توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید:

۰۲۱۶۶۷۰۸۸۳۳📞

🆔 @irame_admin
https://t.me/IRame📱
Pr@iame.ir✉️
www.iame.ir🌐

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده